Przestępstwo na piedestale!

W dzisiejszych czasach dużo się mówi w telewizji o przestępczości narkotykowej, zgadza się? Ten temat wyszedł na piedestał, a zapoczątkował go bardzo dobrze wszystkim znany Pablo Escobar z Kolumbii. Był to wyrafinowany i wyrachowany człowiek, który popełniał przestępstwa bez mrugnięcia okiem. Miał szerokie prawo polityczne. W jego kraju w zasadzie był nietykalny i nikt nie mógł mu nic zrobić. Dzięki swojej działalności charytatywnej miał zaplecze wśród uboższej klasy społecznej. Dzięki niej mógł się ukrywać w trudnych, życiowych sytuacjach. O jego losach napisano serial narcos. Można obejrzeć go na głównej platformie Netflix.

Prawdziwa opowieść!

Serial narcos pokazuje dokładnie jak zaczynał swoją działalność największy baron narkotykowy na świecie. Pablo Escobar początkowo był drobnym przemytnikiem, który ingerował tylko w interesy na jego terenie. Później jednak się to znacznie zmieniło i wszedł w handel narkotykami. Szmuglował głównie kokainę do Stanów Zjednoczonych. Tamtejsza służba graniczna nie mogła sobie poradzić z tak wielkim przemytem. Zarobił ogromne sumy pieniężne. W sytuacji zagrożenia wybudował sobie prywatne więzienie, które teoretycznie miało mu podciąć skrzydła. Bał się jedynie ekstradycji do USA. U siebie w państwie, to on rozdawał karty.

Władza państwa bez słowa!

Pablo Escobar miał tak szeroką władzę, że prezydenci kraju Kolumbia nie byli w stanie mu nic zrobić. Miał w zasadzie głos wszędzie i u wszystkich. Nikt nie mógł mu się przeciwstawić. Trzeba podkreślić, że jest to negatywny bohater. Uważany przez wielu za terrorystę i bezwzględnego zabójcę. Więcej informacji przedstawia serial Narcos.